بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از گالری مثالین

74

حجت الاسلام مازنی در بازدید از فروشگاه آن‌لاین مثالین:

باید به عزم و اراده جوانانی که در این فضا برای توسعه هنر و صنایع دستی ایران ایستاده‌اند تبریک گفت.

حجت الاسلام مازنی ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بازدید از فروشگاه اینترنتی مثالین و گالری فروش آثار فاخر هنری این شرکت از نزدیک در جریان فرآیندهای داخلی شرکت، مراحل مختلف طراحی، ثبت سفارش، مارکتینگ و برندینگ محصولات هنری و صنایع دستی، و لوجستیک این محصولات قرار گرفت.

روز یکشنبه، ۸ اردیبهشت، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از مجموعه مثالین بازدید کرد. در این بازدید عماد بهاور، مدیرفروشگاه آ‌ن‌لاین مثالین، به تشریح اقدامات شرکت در طول ۴ سال گذشته پرداخت و به اشتغال مستقیم بیش از۲۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم بیش از ۳۰ نفر  و شبکه تامین متشکل از ۳۰۰ کارگاه از تولیدکنندگان محصولات هنر و صنایع دستی و ثبت ۷۰۰۰ کد کالای صنایع دستی ایران و راه اندازی بخش صنایع دستی سایت دیجی کالا اشاره کرد.

همچنین وی اعلام کرد که نخبگان دانشگاه‌های خوب کشور به صورت پاره وقت و مشاوره جذب شده‌اند و  تولیدکنندگان فراوانی که با این شرکت همکاری می‌نمایند و تلاش مجموعه بر این است که  به نوعی سهم خود را در توسعه فرهنگی کشور و کارآمدی تولیدات ملی ایفا کرده است.

 

محمد امین صعودی، مدیر ارشد اجرایی مثالین، نیز با ارائه آمار جهانی تولید، فروش و مارکتینگ صنایع دستی  به وجود ظرفیت بالای اقتصاد حوزه فرهنگ و هنر  و لزوم تدوین قوانین حمایتی در این حوزه اشاره کرد.

حجت‌الاسلام احمد مازنی با تاکید بر اولویت اصلی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در  بحث توسعه اقتصاد غیر نفتی و ایجاد اشتغال پایدار در حوزه فرهنگ و هنر، از تشکیل کمیته اقتصاد هنر به منظور پیگیری زیرساخت‌های اصلی برای توسعه اقتصادی تولیدات فرهنگی و هنری به عنوان یک ظرفیت مهم اقتصاد بومی ایران اسلامی خبر داد.

همچنین ایشان بیان داشت که  تلاش‌ جوانان در این حوزه از دید دولت و مجلس قابل قدردانی است و باید به عزم و اراده جوانانی که در این فضا و با وجود مشکلات و موانع زیاد برای توسعه هنر و صنایع دستی ایران فعالیت می‌کنند و در برابر سختی‌ها ایستاده‌اند تبریک گفت.

مازنی در جریان این بازدید گفت: باید به عزم و اراده جوانانی که در این فضا پای توسعه هنر و صنایع دستی ایران ایستاده‌اند تبریک گفت.

رییس کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: توجه به اقتصاد فرهنگ مهم است و باید تمرکزمان روی اقتصاد فرهنگ باشد زیرا این بخش ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه اقتصادی کشور دارد.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم از محل مواردی همچون محصولات هنری و صنایع دستی گردشگری و صنعت سینما برای کشور درآمدزایی کنیم قطعا در این شرایط علاوه بر ایجاد اشتغال در داخل در عرصه بین‌المللی نیز حضور خواهیم داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.